SF pred poľskou ambasádou:Prepustite Mateusza Piskorskeho a neprenasledujte poľských komunistov, znelo pred poľskou ambasádou na Slovensku:

Pred ambasádou Poľskej republiky v Bratislave sa zišli približne dve desiatky komunistov, aby vyjadrili podporu už 10 mesiacov zadržiavanému poľskému vlastencovi a bojovníkovi proti zločineckej organizácii NATO Mateuszovi Piskorskemu. Prítomní boli aj členovia poľskej strany Zmiana, ktorej Piskorski predsedá. Podporu tiež vyjadrili aj členom Komunistickej strany Poľska, ktorých súdia za ich myšlienky a názory.

Prítomní jednoznačne odsúdili takýto akt, a poukázali na to, že poľské strany sa pred Američanmi predbiehajú v tom, kto spraví väčší poriadok s odporcami agresívnej politiky NATO. Aj poľská ambasáda sa nachádza symbolicky hneď „za chrbtom“ tej americkej. Prítomní rovnako tak odsúdili západnú fantasmagóriu, že pokiaľ niekto aktívne vystupuje proti NATO, tak sa jedná o kremeľského agenta. „Tí ktorí takéto falošné obvinenia šíria, sa zrejme nikdy nepohybovali medzi obyčajnými ľuďmi. Stačí sa opýtať medzi známymi, susedmi, v rodine, v práci a uvidíte, že takmer nikto z NATO nesympatizuje“, vyjadril sa predseda VZDOR-strany práce Stanislav Pirošík. Podľa jeho slov vlády východného bloku týmito obvineniami len zastierajú fakt, že ľudia majú iný názor na zahraničnú politiku, než akou je tá oficiálna. Ďalším rečníkom bol Jalal Suleiman z Komunistickej strany Slovenska a tiež Peter Nišponský, ktorý vystúpil aj v mene Charty 2015. „Precestovali sme celé Slovensko, aby sme prišli vyjadriť podporu poľskému vlastencovi“, povedal vo svojom krátkom príhovore. Slovo prirodzene dostali aj zástupcovia strany Zmiana.

Aj v tomto prípade sa ukázalo, že jednotlivé subjekty, ktoré sa zhodli na akčnej jednote v rámci novovznikutého Socialistického frontu“ neostali len pri deklaráciách. Na akcii sa zúčastnil aj podpredseda KSS Jalal Sulejman, ktorý bol osobne prítomný na demonštrácii proti NATO vo Varšave, pred ktorou bol zatknutý predseda poľskej strany Zmiana Mateusz Piskorski.

Prítomní nechali pod dverami zamknutej ambasády túto protestnú nótu:

Požadujeme okamžité prepustenie už 10 mesiacov zadržiavaného poľského vlastenca a bojovníka proti zločineckému paktu NATO, Mateusza Piskorskeho. Aktívne vystupovať proti tejto zločineckej organizácii partí k normálnym a bežným občianskym postojom a v žiadnom prípade to automaticky neznamená, že takýto politik berie peniaze z Ruska či je nebodaj ruským agentom.

Týmto označovaním za platených šíriteľov údajnej ruskej propagandy súčasné režimy východnej európy, ktoré sú pod diktátom Bruselu a pod diktátom NATO len maskujú fakt, že bežní občania nezdieľajú názory vládnucej menšiny.

My, tu zúčastnení, ktorí sa pohybujú medzi bežnými ľuďmi, živiacimi sa svojou prácou a ktorí neraz živoria z driny poznáme len málo ľudí, ktorí by obhajovali imperialistickú politiku Západu a vítali militarizáciu Európy. Skúste aj vy príjsť medzi bežných ľudí a potom Vám nebude čudné, že ľudia sú proti NATO.

Prosíme, neťahajte nás do vojen za obchodné záujmy, neťahajte nás do kapitalistických konfliktov. Aktívne vystupovanie za mier a proti Severoatlantickej aliancii je správny postoj a to bez ohľadu na to, či tu je alebo nie je Rusko.

V Bratislave,

Dňa 30. Marca 2017

VIDEO:

Be the first to comment on "SF pred poľskou ambasádou:Prepustite Mateusza Piskorskeho a neprenasledujte poľských komunistov, znelo pred poľskou ambasádou na Slovensku:"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*